Blogi

Wagarowanie z głową

Wbiegasz zdyszany do szkoły po nieprzespanej nocy. Masz ochotę rzucać czymkolwiek w kogokolwiek - jakoś czujesz już, że to nie jest Twój najlepszy dzień. Dodatkowo kumpel z ławki przypomniał Ci o sprawdzianie z polskiego. Masz w głowie ustalony plan ucieczki?

Czytaj więcej >>>


Blogi

Sport dla panienek

Piłka rządzi się swoimi prawami. Wielokrotnie sędziowie piłkarscy pokazywali, że Temida jest naprawdę ślepa. Po ostatnim półfinale Ligii Mistrzów między Barceloną a Chelsea kibice zasypali Internet masą nowych dowcipów na temat sędziowania.

Czytaj więcej >>>


Blogi

Plotki, ploteczki...

Pisanie osiągnęło wiek emerytalny - to pewne jak fakt, że w zimie pada śnieg (chociaż może nie przy dzisiejszych zmianach klimatu). Ale może jednak jest już na pograniczu śmierci klinicznej? Rozwój cywilizacyjny może nas wszystkich zaprowadzić do momentu, kiedy ludzie zamiast pisać, niczym cyborgi będą wysyłać do siebie jakieś elektroniczne impulsy, czy inne tam szmery, bajery. Natenczas onegdaj nasze pokolenie nie ma się jednak czego obawiać.

Czytaj więcej >>>


Blogi

Łaska kibica...

Finał Ligi Mistrzów za nami. Najlepszym klubem Europy została już po raz trzeci FC Barcelona. Reakcje kibiców? Zależne od faworytów. Jedno jest pewne - wśród znajomych zdecydowana większość cieszy się z wyniku finału.

Czytaj więcej >>>


Blogi

Mały, ale wariat

Dzisiaj znowu o eurowyborach, ale w trochę innym ujęciu. Starożytni mawiali „Nec Hercules contra plures", co Polacy przetłumaczyli sobie niegdyś „I Herkules dupa kiedy ludzi kupa". W ten łatwy i prawdziwie oportunistyczny sposób myślenia gładko weszła Platforma Obywatelska.

Czytaj więcej >>>


Blogi

Partia bez oblicza

Libertas to partia bez oblicza i manifestu politycznego - donoszą irlandzcy i brytyjscy publicyści polityczni. Tym samym sprawili Polakom nie lada kłopot.

Czytaj więcej >>>


Blogi

NFZ - Nieudolny Fundusz Zachłanności?

Narodowy Fundusz Zdrowia chyba się popsuł. Nic nie robi. Nic nie daje, nic nie pożycza. O co chodzi? Proste. Gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. A konkretniej - o jej brak.

Czytaj więcej >>>


Blogi

Bóg też był Żydem

Gdy dziecku pokaże się dwie osoby - białą i czarnoskórą - i spyta, czym się różnią odpowie, że jedna jest wyższa, ma większy nos. Jeszcze mniej różnic dostrzeże między Polakiem a Żydem. Kiedy człowiek uczy się, że czarny, żółty i biały to kolory przeciwstawne? W rodzinie, szkole? Czy może po prostu w naturze człowieka jest bać się nieznanego?

Czytaj więcej >>>


<<< [1] [2] [3] [4] [5]

Sonda

Jak często odwiedzasz nasz portal?

Zobacz wszystkie sondy

O portalu

Portal Youthvoice.pl jest tworzony przez młodzież I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu

I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu

Copyright by http://youthvoice.pl - wszelkie prawa zastrzeżone

Aktualności | Szkoły | Galerie | Filmoteka | O nas | Kontakt | eLO RMF | ATOM | RSS | Projekt i wykonanie: Mariusz Kuras, mariushrek[malpa]gmail.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! [Valid Atom 1.0] [Valid RSS]