Kultura

Piękna Brigitte Bardot

 Piękna Brigitte Bardot

Znana z takich produkcji filmowych jak: „Paryżanka", „Długie zęby", „Helena Trojańska", „Królowe Dzikiego Zachodu". W wieku 15 lat  została modelką francuskiego Elle, a trzy lata później zagrała w filmie. Zyskała miano francuskiego symbolu seksu oraz europejskiej odpowiedzi Marylin Monroe. Różniła się od dotychczasowych gwiazd (kości policzkowe, wydęte usta, włosy), co sprawiło, że kamera ją pokochała. W skrócie - legenda kina z lat 50.i 60. XX w.

 

Czytaj więcej >>>


Kultura

Kinowe majstersztyki

Kinowe majstersztyki

Oglądasz film i nagle ciach - słyszysz te słowa, które jeszcze długo zostaną w Twojej pamięci, być może wejdą do Twojego słownika i zawsze będą Ci się kojarzyć z jednym filmem bądź postacią.  Tych kwestii na pewno nie zapomnimy i choćbyśmy je słyszeli milion razy, zawsze będą nas bawić. 

 

Czytaj więcej >>>


Kultura

NOC ZWIEDZANIA RYNKU 2010

NOC  ZWIEDZANIA RYNKU 2010

Stowarzyszenie Muzyka Dawna  przystąpiła do organizacji kolejnej edycji Nocy Zwiedzania Rynku.

Będzie to już trzecia edycja imprezy, która w tym roku odbędzie się 15 maja. Jej główne założenia oraz termin stanowią integralną część wydarzenia powszechnie znanego jako „Noc Muzeów". 

 

Czytaj więcej >>>


Kultura

Życie to wielka niewiadoma

Życie to wielka niewiadoma

Każdy chce wiedzieć kim jest, czy jego życie nie jest złudzeniem, czy wybrał dobrą drogę, czy jest z osobą którą kocha. Tak było też w przypadku naszego głównego bohatera (Leonarda DiCaprio) filmu „Wyspa tajemnic", który nie mógł pojąć rzeczywistości.

 

 

Czytaj więcej >>>


Kultura

Twilight Theater

Twilight Theater

To był ten dzień. Już dwa tygodnie po premierze, która miała miejsce17 marca w Finlandii, paczka znalazła się u mnie. Delikatnie otwierając pudełko, moim oczom ukazał się już czwarty krążek skandynawskiej grupy Poets of the Fall zatytułowany "Twilight Theater".

Czytaj więcej >>>


Kultura

Punk nie może być romantyczny...

Punk nie może być romantyczny...

Stary wagon, kila butelek piwa, zakazany smak papierosów i punk rock. Z drugiej strony stan wojenny, śmierć bliskich, romantyczna miłość. Te dwa, jakże odległe od siebie światy próbuje pogodzić ze sobą Janek (Mateusz Kościukiewicz), główny bohater filmu "Wszystko co kocham". Żyje jak każdy nastolatek, ma swoich kumpli, kocha się w koleżance z klasy. Ma jeszcze jedno - muzykę.

Czytaj więcej >>>


Kultura

Smutny Anioł

Smutny Anioł

Cierpienie, tęsknota, brak nadziei - takie emocje możesz znaleźć w filmie „Nostalgia anioła", ekranizacji filmowej książki Alice Sebold, opisującej historię brutalnego gwałtu, którego autorka padła ofiarą w młodości. W rolę głównej bohaterki wcieliła się Saoirse Ronan.

 

Czytaj więcej >>>


Kultura

Frontside w Przeworsku

Frontside w Przeworsku

Pierwsze wrażenie "kicha, kompletna kicha!" Nie da się przecież zrobić porządnego koncertu w sali kinowej, gdzie większość miejsca zajmują krzesełka? Organizatorzy bardziej martwili się o sprzęt niż klimat. W końcu okazało się, że wszelkie obawy były co najmniej zbędne.

 

 

Czytaj więcej >>>


<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] >>>

Copyright by http://youthvoice.pl - wszelkie prawa zastrzeżone

Aktualności | Szkoły | Galerie | Filmoteka | O nas | Kontakt | eLO RMF | ATOM | RSS | Projekt i wykonanie: Mariusz Kuras, mariushrek[malpa]gmail.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! [Valid Atom 1.0] [Valid RSS]