Kultura

Życie to wielka niewiadoma

Życie to wielka niewiadoma

Każdy chce wiedzieć kim jest, czy jego życie nie jest złudzeniem, czy wybrał dobrą drogę, czy jest z osobą którą kocha. Tak było też w przypadku naszego głównego bohatera (Leonarda DiCaprio) filmu „Wyspa tajemnic", który nie mógł pojąć rzeczywistości.

 

 

Czytaj więcej >>>


Kultura

Twilight Theater

Twilight Theater

To był ten dzień. Już dwa tygodnie po premierze, która miała miejsce17 marca w Finlandii, paczka znalazła się u mnie. Delikatnie otwierając pudełko, moim oczom ukazał się już czwarty krążek skandynawskiej grupy Poets of the Fall zatytułowany "Twilight Theater".

Czytaj więcej >>>


Kultura

Punk nie może być romantyczny...

Punk nie może być romantyczny...

Stary wagon, kila butelek piwa, zakazany smak papierosów i punk rock. Z drugiej strony stan wojenny, śmierć bliskich, romantyczna miłość. Te dwa, jakże odległe od siebie światy próbuje pogodzić ze sobą Janek (Mateusz Kościukiewicz), główny bohater filmu "Wszystko co kocham". Żyje jak każdy nastolatek, ma swoich kumpli, kocha się w koleżance z klasy. Ma jeszcze jedno - muzykę.

Czytaj więcej >>>


Kultura

Smutny Anioł

Smutny Anioł

Cierpienie, tęsknota, brak nadziei - takie emocje możesz znaleźć w filmie „Nostalgia anioła", ekranizacji filmowej książki Alice Sebold, opisującej historię brutalnego gwałtu, którego autorka padła ofiarą w młodości. W rolę głównej bohaterki wcieliła się Saoirse Ronan.

 

Czytaj więcej >>>


Kultura

Frontside w Przeworsku

Frontside w Przeworsku

Pierwsze wrażenie "kicha, kompletna kicha!" Nie da się przecież zrobić porządnego koncertu w sali kinowej, gdzie większość miejsca zajmują krzesełka? Organizatorzy bardziej martwili się o sprzęt niż klimat. W końcu okazało się, że wszelkie obawy były co najmniej zbędne.

 

 

Czytaj więcej >>>


Kultura

"Wilkołak"

"Wilkołak"

Czy istnieje miłość pomiędzy kobietą a wilkołakiem? W naszym świecie - nie. W świecie filmów i książek - owszem. Tym razem nie mamy do czynienia z ubóstwianym przez nastolatki Edwardem Cullenem (wampirem), ale z Lawrencem Talbotem (wilkołakiem). Film odebrałam pozytywnie, pomimo tego, że nie kończy się happy endem, a fabuła jest już nam znana z klasycznego horroru Wilkołak" (1941).

 

Czytaj więcej >>>


Kultura

Wiosna w TV

Wiosna w TV

Wiosna w TV, jak co roku zaskakuje nas wieloma niespodziankami. Potok seriali, nowych programów rozrywkowych znów zagości w naszych domach. Główni rywale rynku telewizyjnego już w najbliższym czasie przekonają się czyj serial lub czyje nowe show, okazało się w tym sezonie wielkim hitem.

Czytaj więcej >>>


Kultura

Bajka za 27 złotych

Bajka za 27 złotych

Nowy film Jamesa Camerona miał być hitem, który przyćmi sukces „Titanica". Jednak dla weteranów dużego ekranu okazał się kitem, dla odwiedzających kino sporadycznie słodką i ckliwą opowiastką , a dla dzieci bajką z potworami.

Czytaj więcej >>>


<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] >>>

Sonda

Jak często odwiedzasz nasz portal?

Zobacz wszystkie sondy

O portalu

Portal Youthvoice.pl jest tworzony przez młodzież I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu

I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu

Copyright by http://youthvoice.pl - wszelkie prawa zastrzeżone

Aktualności | Szkoły | Galerie | Filmoteka | O nas | Kontakt | eLO RMF | ATOM | RSS | Projekt i wykonanie: Mariusz Kuras, mariushrek[malpa]gmail.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! [Valid Atom 1.0] [Valid RSS]