Publicystyka

Swastyka w kościele

Swastyka w kościele

O wszystkim zadecydował jak zwykle czysty przypadek. Sześć lat temu, gdyby nie złapali Last Minute do Włoch, nie widzieliby kościoła Santa Croche we Florencji. Dzisiaj, gdyby nie zbliżające się zaduszki, nie pojechaliby do Laszek na cmentarz.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Wesołego Nowego Sącza

Wesołego Nowego Sącza

Była to grudniowa gruczołowo-neutralna noc, rok 2013. W ręku trzymałem moje ostatnie sushi - ostatni smak cywilizacji na te faszystoffskie dni. Wyjeżdżałem właśnie z mojego Europejsko-neutralnego azylu w Warszawie. Chronił on moją humanoidalną i antypatriarchalną duszę wolną od indoktrynacji mentalno-podkarpackiej i katofashyzmu. Postępowała ona równolegle z niezadowoleniem nowopowstających (czyli przechodzących na PiS) Januszy i Grażyn w państwie środkowo Europejskim.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Piaskownica

Piaskownica

Wieczorem osunąłem się na łóżko. Chciałem chociaż na chwilę zapomnieć o trudach, problemach, czy matematyce. Odpaliłem playlistę stworzoną lata temu na youtubie, ze słuchawek zaczęły się sączyć pierwsze słowa piosenek Strachów, Farben Lehre, aż wreszcie trafiłem na nią - tą jedyną. 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Spowiedź Autostopowicza

Spowiedź Autostopowicza

Będąc jeszcze małym szkrabem myślałem, czym tak naprawdę jest podróż. Dla mnie była, chęcią ucieczki z domu.  Zwykłe przekroczeni kawałka  progu domu sprawia, że jesteśmy w podróży. Nie wiadomo dokąd zmierzamy i gdzie dojdziemy. Jak mówi Aramiz, student filologii angielskiej, wystarczy niekiedy zwykła chęć pójścia o krok dalej przed siebie.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Pracowite jesienne popołudnia, czyli warsztaty dziennikarskie w bieszczadzkiej scenerii

Pracowite jesienne popołudnia, czyli warsztaty dziennikarskie w bieszczadzkiej scenerii

„Zaraz jak przyjechałem to zrozumiałem co i jak. Dzieciaki z klas dziennikarskich z I LO z Jarosławia bystre. Anna Godzwon  gania za nimi z mikrofonem, każe robić serwisy. Wojciech Grzędziński wyrzuca z domu w nocy na jakieś "zabawy ze światłem". Stoją w deszczu i fotografują drzewo - badyl i tak przez godzinę. Michał Tracz i Rafał Babiarz robią z nimi telewizję - kręcili takiego lajfa, że się mostek - niestety dosłownie - załamał." - pisze Paweł Reszka na swoim facebookowym profilu.

 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Wajda i piosenka Scorpionsów

Wajda i piosenka Scorpionsów

Koniec twórczości kogoś takiego jak Andrzej Wajda błahym powodem nie jest, więc, jako, że idzie jesień, postanowiłam poskładać w jakieś ramy wszystkich tych, którzy powoli wpadają za zasłonę - w tą samą, w którą wpadł Syriusz Black w Zakonie Feniksa.  Musicie wiedzieć, że w Muzeum Sztuki Japońskiej w Krakowie była (dobre pół roku temu) wystawa poświęcona polskiemu reżyserowi. Geniusz tkwi w szczegółach, na kartkach - przypominajkach, brulionach i restauracyjnych serwetkach uwieczniał Wajda pejzaże i ludzi, inaczej mówiąc kadry, których nie miał możliwości w danym momencie sfotografować. Prościej: na pierwszym piętrze owego muzeum mieściła się wystawa szkiców z okazji 90-tych urodzin Mistrza.

 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

"Let’s get ready to rumble!"

"Let’s get ready to rumble!"

Za nami pierwsza debata kampanii wyborczej na prezydenta (jeszcze) najpotężniejszego państwa na świecie. W narożniku czerwonym, multi-milioner, człowiek który niespodziewanie wdarł się na szczyt polityki, dla jednych cham i prostak dla drugich przyszły prezydent „nowej wielkiej Ameryki": Donald Trump.
W narożniku niebieskim „silna, niezależna kobieta" dla której polityka to chleb powszedni, nie bojąca się niczego: Hillary Clinton.Walka w wadze super-ciężkiej, żadnych forów i mowy o odpuszczaniu. Obie strony miały wyprowadzić swoje najcięższe działa i nie oszczędzać swojego rywala. Amerykanie byli żądni krwi. Chcieli chleba i igrzysk, ale czy dostali? 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

ALE SERIAL! #1 – "Zło w Luizjanie"

ALE SERIAL! #1 – "Zło w Luizjanie"

Można powiedzieć, że aktualnie trwa moda na seriale i co roku jesteśmy bombardowani nowymi produkcjami od największych - amerykańskich - stacji telewizyjnych. Jest ich tak dużo, że nie wiadomo za który się najpierw zabrać, dlatego w pięciu kolejnych artykułach przedstawię wam najlepsze serie ostatnich lat - skończone lub jeszcze trwające, które każdy miłośnik „małego ekranu" powinien znać, a jeśli nie... to mam nadzieję, że pozna.

Czytaj więcej >>>


<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] >>>

Copyright by http://youthvoice.pl - wszelkie prawa zastrzeżone

Aktualności | Szkoły | Galerie | Filmoteka | O nas | Kontakt | eLO RMF | ATOM | RSS | Projekt i wykonanie: Mariusz Kuras, mariushrek[malpa]gmail.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! [Valid Atom 1.0] [Valid RSS]