Publicystyka

Wesołego Nowego Sącza

Wesołego Nowego Sącza

Była to grudniowa gruczołowo-neutralna noc, rok 2013. W ręku trzymałem moje ostatnie sushi - ostatni smak cywilizacji na te faszystoffskie dni. Wyjeżdżałem właśnie z mojego Europejsko-neutralnego azylu w Warszawie. Chronił on moją humanoidalną i antypatriarchalną duszę wolną od indoktrynacji mentalno-podkarpackiej i katofashyzmu. Postępowała ona równolegle z niezadowoleniem nowopowstających (czyli przechodzących na PiS) Januszy i Grażyn w państwie środkowo Europejskim.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Piaskownica

Piaskownica

Wieczorem osunąłem się na łóżko. Chciałem chociaż na chwilę zapomnieć o trudach, problemach, czy matematyce. Odpaliłem playlistę stworzoną lata temu na youtubie, ze słuchawek zaczęły się sączyć pierwsze słowa piosenek Strachów, Farben Lehre, aż wreszcie trafiłem na nią - tą jedyną. 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Spowiedź Autostopowicza

Spowiedź Autostopowicza

Będąc jeszcze małym szkrabem myślałem, czym tak naprawdę jest podróż. Dla mnie była, chęcią ucieczki z domu.  Zwykłe przekroczeni kawałka  progu domu sprawia, że jesteśmy w podróży. Nie wiadomo dokąd zmierzamy i gdzie dojdziemy. Jak mówi Aramiz, student filologii angielskiej, wystarczy niekiedy zwykła chęć pójścia o krok dalej przed siebie.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Pracowite jesienne popołudnia, czyli warsztaty dziennikarskie w bieszczadzkiej scenerii

Pracowite jesienne popołudnia, czyli warsztaty dziennikarskie w bieszczadzkiej scenerii

„Zaraz jak przyjechałem to zrozumiałem co i jak. Dzieciaki z klas dziennikarskich z I LO z Jarosławia bystre. Anna Godzwon  gania za nimi z mikrofonem, każe robić serwisy. Wojciech Grzędziński wyrzuca z domu w nocy na jakieś "zabawy ze światłem". Stoją w deszczu i fotografują drzewo - badyl i tak przez godzinę. Michał Tracz i Rafał Babiarz robią z nimi telewizję - kręcili takiego lajfa, że się mostek - niestety dosłownie - załamał." - pisze Paweł Reszka na swoim facebookowym profilu.

 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Wajda i piosenka Scorpionsów

Wajda i piosenka Scorpionsów

Koniec twórczości kogoś takiego jak Andrzej Wajda błahym powodem nie jest, więc, jako, że idzie jesień, postanowiłam poskładać w jakieś ramy wszystkich tych, którzy powoli wpadają za zasłonę - w tą samą, w którą wpadł Syriusz Black w Zakonie Feniksa.  Musicie wiedzieć, że w Muzeum Sztuki Japońskiej w Krakowie była (dobre pół roku temu) wystawa poświęcona polskiemu reżyserowi. Geniusz tkwi w szczegółach, na kartkach - przypominajkach, brulionach i restauracyjnych serwetkach uwieczniał Wajda pejzaże i ludzi, inaczej mówiąc kadry, których nie miał możliwości w danym momencie sfotografować. Prościej: na pierwszym piętrze owego muzeum mieściła się wystawa szkiców z okazji 90-tych urodzin Mistrza.

 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

"Let’s get ready to rumble!"

"Let’s get ready to rumble!"

Za nami pierwsza debata kampanii wyborczej na prezydenta (jeszcze) najpotężniejszego państwa na świecie. W narożniku czerwonym, multi-milioner, człowiek który niespodziewanie wdarł się na szczyt polityki, dla jednych cham i prostak dla drugich przyszły prezydent „nowej wielkiej Ameryki": Donald Trump.
W narożniku niebieskim „silna, niezależna kobieta" dla której polityka to chleb powszedni, nie bojąca się niczego: Hillary Clinton.Walka w wadze super-ciężkiej, żadnych forów i mowy o odpuszczaniu. Obie strony miały wyprowadzić swoje najcięższe działa i nie oszczędzać swojego rywala. Amerykanie byli żądni krwi. Chcieli chleba i igrzysk, ale czy dostali? 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

ALE SERIAL! #1 – "Zło w Luizjanie"

ALE SERIAL! #1 – "Zło w Luizjanie"

Można powiedzieć, że aktualnie trwa moda na seriale i co roku jesteśmy bombardowani nowymi produkcjami od największych - amerykańskich - stacji telewizyjnych. Jest ich tak dużo, że nie wiadomo za który się najpierw zabrać, dlatego w pięciu kolejnych artykułach przedstawię wam najlepsze serie ostatnich lat - skończone lub jeszcze trwające, które każdy miłośnik „małego ekranu" powinien znać, a jeśli nie... to mam nadzieję, że pozna.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Uprzejmym być

Uprzejmym być

Oczywiste jest to, że żyjemy w społeczeństwie. Oczywiste jest to, że mamy udział, nie tylko w swoim życiu, ale i innych. Oczywiste jest to, że powinniśmy sobie nawzajem ułatwiać żyć, a nie utrudniać. Niestety, najwidoczniej niektóre rzeczy są tylko na pozór oczywiste, bo zwykłą ludzką sympatyczność i uprzejmość, która powinna być nam wryta w mózgownice, chowamy często do kieszeni. Zamiast tego, z drugiej wyciągamy opryskliwość, zgorzkniałość, jadowitość i chamstwo. 

Czytaj więcej >>>


<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] >>>

Copyright by http://youthvoice.pl - wszelkie prawa zastrzeżone

Aktualności | Szkoły | Galerie | Filmoteka | O nas | Kontakt | eLO RMF | ATOM | RSS | Projekt i wykonanie: Mariusz Kuras, mariushrek[malpa]gmail.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! [Valid Atom 1.0] [Valid RSS]