Publicystyka

TinderLove

TinderLove

Wyszłam na szluga. Przed ogromem pracy jaki mnie czekał wyszłam na dwór zapalić. Był zimny, marcowy poranek, śnieg topniał i względnie Jarosław nie wyglądał za przyjemnie. Przeszedł mnie dreszcz i przez krótką chwilę myślałam, by schować Winstona do kieszeni i wrócić do ciepłej piwniczki. Może, by w ogóle rzucić. Wyobraziłam sobie jak żałować będę kłębów dymu które, kiedy jest poniżej zera stopni, wyglądają jak burzowe cumulusy na niebie. I tych trzyminutowych rozmów, w których nieznajomy próbuje mi streścić całe swoje życie. 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

I niech ten hałas będzie muzyką…

I niech ten hałas będzie muzyką…

7 i 8 listopada 2016 roku w Centrum Wystawienniczo- Kongresowym w Jasionce zebrało się ponad trzy tysiące osób, by uczestniczyć w rekolekcjach pod hasłem „Życiodajne Słowo". Uwielbiali wspólnie Boga śpiewem, śmiechem, tańcem, oklaskami...i ciszą.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Rok bez Leśmiana nie musi być Rokiem nieistnienia

Rok bez Leśmiana nie musi być Rokiem nieistnienia

Nieodwołalną decyzją senatu  Bolesław Leśmian, wybitny poeta dwudziestolecia wojennego, nie ma szans na objęcie patronatu nad rokiem 2017. A przyszły rok jest wyjątkowy: jest zarówno 80-tą rocznicą śmierci jak i 140-tą narodzin poety, który w swej poezji uczył ideałów samodzielnego myślenia bardziej niż wychowania wzorowego Polaka. 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Wybory w USA – o co chodzi?

Wybory w USA – o co chodzi?

Ogromna machina kampanii wyborczej w USA jest już na ostatniej prostej, Hillary Clinton i Donald Trump po kilkunastu miesiącach morderczego wysiłku dobiegają do mety. W kluczowych dniach przed wyborami robią wszystko, aby zepsuć wizerunek swojego rywala, a samemu ukazać się jako osoba godna zaufania. We wtorek, 8 listopada Amerykanie zadecydują kto będzie głową najpotężniejszego państwa świata, czyli następnym po Baracku Obamie prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki. 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Swastyka w kościele

Swastyka w kościele

O wszystkim zadecydował jak zwykle czysty przypadek. Sześć lat temu, gdyby nie złapali Last Minute do Włoch, nie widzieliby kościoła Santa Croche we Florencji. Dzisiaj, gdyby nie zbliżające się zaduszki, nie pojechaliby do Laszek na cmentarz.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Wesołego Nowego Sącza

Wesołego Nowego Sącza

Była to grudniowa gruczołowo-neutralna noc, rok 2013. W ręku trzymałem moje ostatnie sushi - ostatni smak cywilizacji na te faszystoffskie dni. Wyjeżdżałem właśnie z mojego Europejsko-neutralnego azylu w Warszawie. Chronił on moją humanoidalną i antypatriarchalną duszę wolną od indoktrynacji mentalno-podkarpackiej i katofashyzmu. Postępowała ona równolegle z niezadowoleniem nowopowstających (czyli przechodzących na PiS) Januszy i Grażyn w państwie środkowo Europejskim.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Piaskownica

Piaskownica

Wieczorem osunąłem się na łóżko. Chciałem chociaż na chwilę zapomnieć o trudach, problemach, czy matematyce. Odpaliłem playlistę stworzoną lata temu na youtubie, ze słuchawek zaczęły się sączyć pierwsze słowa piosenek Strachów, Farben Lehre, aż wreszcie trafiłem na nią - tą jedyną. 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Spowiedź Autostopowicza

Spowiedź Autostopowicza

Będąc jeszcze małym szkrabem myślałem, czym tak naprawdę jest podróż. Dla mnie była, chęcią ucieczki z domu.  Zwykłe przekroczeni kawałka  progu domu sprawia, że jesteśmy w podróży. Nie wiadomo dokąd zmierzamy i gdzie dojdziemy. Jak mówi Aramiz, student filologii angielskiej, wystarczy niekiedy zwykła chęć pójścia o krok dalej przed siebie.

Czytaj więcej >>>


<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] >>>

Copyright by http://youthvoice.pl - wszelkie prawa zastrzeżone

Aktualności | Szkoły | Galerie | Filmoteka | O nas | Kontakt | eLO RMF | ATOM | RSS | Projekt i wykonanie: Mariusz Kuras, mariushrek[malpa]gmail.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! [Valid Atom 1.0] [Valid RSS]