Publicystyka

"Modern Eduayshun"

"Modern Eduayshun"

Niedawno obejrzałem krótki, siedmiominutowy film. Stworzył go australijski komik Neel Kolhatkar. W bezpośrednim tłumaczeniu tytuł brzmi:,,Nowoczesna Edókacja". Zaciekawiła mnie dość nietypowa nazwa i przeniosłem się do świata, jak się później okazało, mokrych snów Adriana Zandberga. Wymiaru skrajnie lewicowego, wprost do granic możliwości. Przez te krótkie 7 minut skręciłem tak mocno w lewo, że aż wykonałem obrót o 360 stopni, tylko po to, by po przeczytaniu pewnego artykułu, zrobić to samo w prawo.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Bonjour

Bonjour

Nie każdy muzułmanin jest terrorystą, ale od kilku lat każdy terrorysta jest muzułmaninem. Ta sytuacja powinna wszystkich nauczyć politycznej szarości. Może dobrym okaże się cytat: "Z wódką jest tak, jak z państwem multikulturowym. To, co w małych ilościach rozwija, ubogaca i czyni świat ciekawszym, po przekroczeniu pewnej granicy może prowadzić do katastrofy."

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

ALE KINO! #5 "Film o życiu"

ALE KINO! #5 "Film o życiu"

„Dawno, dawno temu..."  - słowa od których zaczynała się większość bajek, które rodzice opowiadali nam w dzieciństwie. Po tym utartym, podstawowym zwrocie słuchaliśmy z wielkim zaciekawieniem opowiadania o mitycznych stworach, dzielnych rycerzach bądź pięknych królewnach. W piątym artykule z serii „Ale kino!" przedstawię wam jedną z najpiękniejszych „bajek" jakie kiedykolwiek widziałem. Piękna opowieść o przyjaźni, honorze i przemijaniu - film Sergio Leone’a z 1984r. „Dawno temu w Ameryce".

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

ŻAL PRZYJDZIE PÓŹNIEJ

ŻAL PRZYJDZIE PÓŹNIEJ

Umieranie to zawsze jest jakaś historia.
Często wielkiego, niesprawiedliwego cierpienia.
Zazwyczaj pokazuje walkę umierającej osoby, jej indywidualną podróż.
Przecież umieramy grupowo, chory ciągnie za sobą rodzinę, która umiera razem z nim.
Umierający człowiek musi na końcu odejść. Agata nie może nigdzie iść. Częścią śmierci jest życie.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Pajace z powołania...czyli polityka okiem licealisty

Pajace z powołania...czyli polityka okiem licealisty

Jak co niektórzy mówią, Bóg w swojej wspaniałej działalności stworzył trzy najokropniejsze rzeczy - były to  epidemia dżumy, holocaust i polskie kabarety.
Tyle że Ci w kabaretach to profesjonalni aktorzy, którzy szybko odkryli, że im bardziej żenujący skecz, tym większa jego popularność. Jednak na sukces  składa się wiele innych czynników, jednak do najbardziej znaczących można z pewnością zaliczyć wczucie się aktora, a jeszcze lepiej, gdy nie musi tego robić, tylko jest „pajacem z powołania".

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

"A my wcale nie chcemy uciekać stąd"

"A my wcale nie chcemy uciekać stąd"

Tak się już stało i na długo pozostanie. Victoria! Zapraszam wszystkich na czteroletnie przedstawienie, które w zasadzie jest tylko kolejnym aktem poprzedniego. Niegdyś popis, dzisiaj pispo. Możemy zadać sobie pytanie, które Jarosławowi Kaczyńskiemu zadane zostało przez Piotra Kozerskiego z kanału pyta.pl: "Czy PIS-da nam wolność?" Odpowiedzi będą się różnić. Powodem nie będą tylko podziały ze względu na wiek, jakby się zdawało. Chodzi o ograniczenie w myśleniu. "Jestem zmęczony i zły na Platformę." No to myk, na odlew- PIS.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

"Tutaj leży Urban Jerzy..."

"Tutaj leży Urban Jerzy..."

Korzystając z obecnej sytuacji w Rzeczypospolitej, a raczej prognozie politycznej, władze przejmie partia, zdecydowanie bardziej konserwatywna niż poprzednia. Może wiązać się to też z ukierunkowaniem mediów w stronę "jedyną słuszną". Kto najbardziej na tym skorzysta? Moim zdaniem będzie to znany, dziennikarz, publicysta, skandalista, Jerzy Urban. 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

ALE KINO! #4

ALE KINO! #4

Czy można nakręcić prześmiewczy, parodiujący różne gatunki, opierający się na czarnej komedii i kontrowersyjnym humorze film, który gorszy niejednego widza, ale jest zarazem jednym z najlepszych w historii kina? Można!
W czwartej odsłonie „Ale kina!", film Quentina Tarantino z 1994r. - „Pulp Fiction".

Czytaj więcej >>>


<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] >>>

Copyright by http://youthvoice.pl - wszelkie prawa zastrzeżone

Aktualności | Szkoły | Galerie | Filmoteka | O nas | Kontakt | eLO RMF | ATOM | RSS | Projekt i wykonanie: Mariusz Kuras, mariushrek[malpa]gmail.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! [Valid Atom 1.0] [Valid RSS]