Publicystyka

Nie płaczmy nad Bożym Narodzeniem

Nie płaczmy nad Bożym Narodzeniem

- Sporo leżałam na kanapie. Telewizor mi gderał, że spędzę święta w szczęściu, z rodziną, w której każdy jest uśmiechnięty i ma ładne zęby. Chodziłam w złym humorze, który zaczęłam podłapywać od innych moich znajomych. Nawet założyłam, że się zmienię. Włączyłam myślenie „Nowy rok - nowa ja". 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Zgwałcona wolność słowa i... trochę Niemek

Zgwałcona wolność słowa i... trochę Niemek

W Kolonii i okolicy w noc sylwestrową było ciekawie. Zanotowano ponad sto gwałtów za sprawą imigrantów z Afryki. Jeszcze ciekawszym było zachowanie niemieckich mediów, które skutecznie utrzymały zmowę milczenia. Zwłaszcza arcyciekawym było zachowanie Pani Burmistrz Henrietty Reker, która oświadczyła, że winę za gwałty ponoszą kobiety!

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

ALE KINO! #8 "Sen o wolności"

ALE KINO! #8 "Sen o wolności"

W historii kinematografii występuje wiele filmów bez których nie wyobrażamy sobie życia i świata szeroko pojętej kultury. Niewątpliwie sporo reżyserów tworząc swoje najlepsze dzieła zapisało się złotymi zgłoskami w dziejach kina. Ogrom twórców zadaje sobie pytanie: „jak zrobić film, po którym ludzie zapamiętają mnie na zawsze?". 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Jest Bond i bond

Jest Bond i bond

„Spectre" miało okazać się idealnym zwieńczeniem serii przygód Jamesa Bonda z Danielem Craigiem w roli głównej. Wyśmienita obsada, Monica Bellucci, Ralph Fiennes i niezastąpiny Christoph Waltz w roli czarnego charakteru, dawała nadzieję na dwie godziny mocnego kina akcji. Ale czasami w pudełku po lodach można znaleźć koperek i najnowszym Bondzie podobne momenty zwątpienia są. 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

"ALE KINO! #7" - 7

"ALE KINO! #7" - 7

Cyfra „7" ma bardzo bogate odniesienia. Jest symbolem całości, dopełnienia, dla wielu kultur oznacza doskonałość, perfekcje. Dla katolików ma wiele znaczeń i przykładów z Pisma Świętego, ale najbardziej kojarzy się z siedmioma grzechami głównymi. Pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i picu, gniew, lenistwo. To właśnie dzięki grzechom głównym powstał jeden z najlepszych filmów w historii - dzieło Davida Fincher’a z 1995r. - „Siedem".

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

ALE KINO! #6 – "Psychiczna wyspa"

ALE KINO! #6 – "Psychiczna wyspa"

Wstrząsający, nieustannie trzymający w napięciu, wciągający, hipnotyzujący, mrożący krew w żyłach, robiący mikser z mózgu film, po którego obejrzeniu musimy zbierać szczękę z podłogi. W szóstej części „Ale kina!" stosunkowo młody film Martina Scorsese z 2010r.: „Wyspa tajemnic".

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

"Modern Eduayshun"

"Modern Eduayshun"

Niedawno obejrzałem krótki, siedmiominutowy film. Stworzył go australijski komik Neel Kolhatkar. W bezpośrednim tłumaczeniu tytuł brzmi:,,Nowoczesna Edókacja". Zaciekawiła mnie dość nietypowa nazwa i przeniosłem się do świata, jak się później okazało, mokrych snów Adriana Zandberga. Wymiaru skrajnie lewicowego, wprost do granic możliwości. Przez te krótkie 7 minut skręciłem tak mocno w lewo, że aż wykonałem obrót o 360 stopni, tylko po to, by po przeczytaniu pewnego artykułu, zrobić to samo w prawo.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Bonjour

Bonjour

Nie każdy muzułmanin jest terrorystą, ale od kilku lat każdy terrorysta jest muzułmaninem. Ta sytuacja powinna wszystkich nauczyć politycznej szarości. Może dobrym okaże się cytat: "Z wódką jest tak, jak z państwem multikulturowym. To, co w małych ilościach rozwija, ubogaca i czyni świat ciekawszym, po przekroczeniu pewnej granicy może prowadzić do katastrofy."

Czytaj więcej >>>


<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] >>>

Copyright by http://youthvoice.pl - wszelkie prawa zastrzeżone

Aktualności | Szkoły | Galerie | Filmoteka | O nas | Kontakt | eLO RMF | ATOM | RSS | Projekt i wykonanie: Mariusz Kuras, mariushrek[malpa]gmail.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! [Valid Atom 1.0] [Valid RSS]