Publicystyka

Jest Bond i bond

Jest Bond i bond

„Spectre" miało okazać się idealnym zwieńczeniem serii przygód Jamesa Bonda z Danielem Craigiem w roli głównej. Wyśmienita obsada, Monica Bellucci, Ralph Fiennes i niezastąpiny Christoph Waltz w roli czarnego charakteru, dawała nadzieję na dwie godziny mocnego kina akcji. Ale czasami w pudełku po lodach można znaleźć koperek i najnowszym Bondzie podobne momenty zwątpienia są. 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

"ALE KINO! #7" - 7

"ALE KINO! #7" - 7

Cyfra „7" ma bardzo bogate odniesienia. Jest symbolem całości, dopełnienia, dla wielu kultur oznacza doskonałość, perfekcje. Dla katolików ma wiele znaczeń i przykładów z Pisma Świętego, ale najbardziej kojarzy się z siedmioma grzechami głównymi. Pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i picu, gniew, lenistwo. To właśnie dzięki grzechom głównym powstał jeden z najlepszych filmów w historii - dzieło Davida Fincher’a z 1995r. - „Siedem".

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

ALE KINO! #6 – "Psychiczna wyspa"

ALE KINO! #6 – "Psychiczna wyspa"

Wstrząsający, nieustannie trzymający w napięciu, wciągający, hipnotyzujący, mrożący krew w żyłach, robiący mikser z mózgu film, po którego obejrzeniu musimy zbierać szczękę z podłogi. W szóstej części „Ale kina!" stosunkowo młody film Martina Scorsese z 2010r.: „Wyspa tajemnic".

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

"Modern Eduayshun"

"Modern Eduayshun"

Niedawno obejrzałem krótki, siedmiominutowy film. Stworzył go australijski komik Neel Kolhatkar. W bezpośrednim tłumaczeniu tytuł brzmi:,,Nowoczesna Edókacja". Zaciekawiła mnie dość nietypowa nazwa i przeniosłem się do świata, jak się później okazało, mokrych snów Adriana Zandberga. Wymiaru skrajnie lewicowego, wprost do granic możliwości. Przez te krótkie 7 minut skręciłem tak mocno w lewo, że aż wykonałem obrót o 360 stopni, tylko po to, by po przeczytaniu pewnego artykułu, zrobić to samo w prawo.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Bonjour

Bonjour

Nie każdy muzułmanin jest terrorystą, ale od kilku lat każdy terrorysta jest muzułmaninem. Ta sytuacja powinna wszystkich nauczyć politycznej szarości. Może dobrym okaże się cytat: "Z wódką jest tak, jak z państwem multikulturowym. To, co w małych ilościach rozwija, ubogaca i czyni świat ciekawszym, po przekroczeniu pewnej granicy może prowadzić do katastrofy."

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

ALE KINO! #5 "Film o życiu"

ALE KINO! #5 "Film o życiu"

„Dawno, dawno temu..."  - słowa od których zaczynała się większość bajek, które rodzice opowiadali nam w dzieciństwie. Po tym utartym, podstawowym zwrocie słuchaliśmy z wielkim zaciekawieniem opowiadania o mitycznych stworach, dzielnych rycerzach bądź pięknych królewnach. W piątym artykule z serii „Ale kino!" przedstawię wam jedną z najpiękniejszych „bajek" jakie kiedykolwiek widziałem. Piękna opowieść o przyjaźni, honorze i przemijaniu - film Sergio Leone’a z 1984r. „Dawno temu w Ameryce".

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

ŻAL PRZYJDZIE PÓŹNIEJ

ŻAL PRZYJDZIE PÓŹNIEJ

Umieranie to zawsze jest jakaś historia.
Często wielkiego, niesprawiedliwego cierpienia.
Zazwyczaj pokazuje walkę umierającej osoby, jej indywidualną podróż.
Przecież umieramy grupowo, chory ciągnie za sobą rodzinę, która umiera razem z nim.
Umierający człowiek musi na końcu odejść. Agata nie może nigdzie iść. Częścią śmierci jest życie.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Pajace z powołania...czyli polityka okiem licealisty

Pajace z powołania...czyli polityka okiem licealisty

Jak co niektórzy mówią, Bóg w swojej wspaniałej działalności stworzył trzy najokropniejsze rzeczy - były to  epidemia dżumy, holocaust i polskie kabarety.
Tyle że Ci w kabaretach to profesjonalni aktorzy, którzy szybko odkryli, że im bardziej żenujący skecz, tym większa jego popularność. Jednak na sukces  składa się wiele innych czynników, jednak do najbardziej znaczących można z pewnością zaliczyć wczucie się aktora, a jeszcze lepiej, gdy nie musi tego robić, tylko jest „pajacem z powołania".

Czytaj więcej >>>


<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] >>>

Copyright by http://youthvoice.pl - wszelkie prawa zastrzeżone

Aktualności | Szkoły | Galerie | Filmoteka | O nas | Kontakt | eLO RMF | ATOM | RSS | Projekt i wykonanie: Mariusz Kuras, mariushrek[malpa]gmail.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! [Valid Atom 1.0] [Valid RSS]