Publicystyka

Kulisy szklanego ekranu

Kulisy szklanego ekranu

Stolica, która kojarzy się z tłokiem w autobusach i marketach, korkami na ulicy, hałasem i ogromnymi odległościami. My, odnaleźliśmy jej drugiej oblicze. Miasto jest jak organizm człowieka. Zaś serce Warszawy to wydarzenia, obiekt niezwykle przez nas pożądany.
Nie będziemy opisywać zabytków, o których piszą w podręcznikach, ani poruszać się szlakami wyznaczonymi w przewodnikach. To nie wycieczka rekreacyjna, lecz hardcorowe warsztaty dziennikarskie dla ludzi z pasją. Na naszym celowniku znalazło się medium, którym jest telewizja.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Podzielona jedność

Podzielona jedność

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak to jest być z kimś przez dwadzieścia cztery godziny na dobę? Jak to jest nie mieć ani chwili tylko dla siebie, minimum prywatności? 
Taki jest los bliźniaków syjamskich. Większość z nas nie wyobraża sobie takiego życia. Jednak po przeczytaniu wywiadu z takimi osobami dowiadujemy się, że ich życie nie jest aż tak straszne, jak mogłoby się wydawać.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Walka o duszę Polski

Walka o duszę Polski

Tomasz Terlikowski. Polski dziennikarz, filozof, publicysta, tłumacz, pisarz i działacz katolicki. To m.in. możemy o nim przeczytać w Wikipedii. Jednak zdefiniowanie osoby, a właściwie zjawiska, jakim jest Tomasz Terlikowski przy użyciu tak oczywistych słów jest niemożliwe. W środę, 19 października, przy klasztorze Benedyktynek w Jarosławiu odbyło się spotkanie z „najgorliwszym obrońcą polskiego kościoła".

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Przedwyborczy Kraków

Przedwyborczy Kraków

Deszczowy przedwyborczy weekend spędziliśmy w „mieście królów". W sobotę milczeliśmy razem z nimi i z niecierpliwością próbowaliśmy dojrzeć przyszłości. Ten dzień spędzony pod dziennikarskim okiem Magdaleny Kursy postanowiliśmy posłuchać, co myśli „statystyczny Polak". Nie taki on jednak statystyczny jak go malują...

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Licealiści do urn

Licealiści do urn

Czy wy też czujecie ten dreszczyk kampanii przedwyborczej? Ja też nie. W polityce zrobiło się nawet spokojniej, niż jest zazwyczaj. Debaty Premier Tusk - Jarosław Kaczyński nie będzie, więc ostatecznie nie wiadomo komu ufać. A z braku zaufania wielu rodaków do urn nie pójdzie. Najwyżej powiedzą potem tylko, że „to nie ich wina" i zwalą na nowego premiera. Zrzucanie bowiem odpowiedzialności na innych to już chyba nasza domena.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Intelektualna polityka

Intelektualna polityka

Kampania wyborcza jest już na ostatniej prostej, Prawo i Sprawiedliwość zwiera szeregi żelaznego elektoratu. W terenie nie ma miejsca dla ‘Aniołków Kaczyńskiego' z billboardów, tu na głosy ciężko pracuje Macierewicz, Kempa, Kamiński, Ziobro. Jarosław nie jest wcale na uboczu, w końcu podkarpacie jest bastionem PiSu. W poniedziałkowy wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z ‘dyżurnym' filozofem i socjologiem pisowskiej prawicy, prof. Zdzisławem Krasnodębskim.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Nasza prawda – nasza pamięć

Nasza prawda – nasza pamięć

To był wieczór sprzeczności. Żałoba po stracie najbliższych w katastrofie smoleńskiej z jednej strony, wyraźna agitacja wyborcza, zbijanie kapitału politycznego i wyborczego na swoim, ale też każdego Polaka cierpieniu, z drugiej. W odpowiedzi na pytanie z widowni padło zapewnienie o braku istnienia osławionej w mediach polsko-polskiej wojny, lecz podczas trwania całej okołosmoleńskiej ‘debaty’ niechęć, nienawiść i oskarżenia wobec urzędującego rządu były wyraźne. Wyraźna też była dysproporcja, jeśli chodzi o wiek zasiadających na widowni - rzesza emerytów i osób w wieku co najmniej ‘późnośrednim’ kontra garstka młodzieży, co uwidaczniało charakter elektoratu wiadomo jakiej partii.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Skandal, gwizdy i hałas - czyli jak Jarosław POPISał się przed Palikotem

Skandal, gwizdy i hałas - czyli jak Jarosław POPISał się przed Palikotem

Rewolucjonista czy zwykły szaleniec? Oddany ojczyźnie polityk, a może nadworny błazen? Janusz Palikot kontrowersje budzi nie od dziś. Nie obyło się bez nich także podczas jego sobotniej wizyty w Jarosławiu.

Czytaj więcej >>>


<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] >>>

Copyright by http://youthvoice.pl - wszelkie prawa zastrzeżone

Aktualności | Szkoły | Galerie | Filmoteka | O nas | Kontakt | eLO RMF | ATOM | RSS | Projekt i wykonanie: Mariusz Kuras, mariushrek[malpa]gmail.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! [Valid Atom 1.0] [Valid RSS]