Publicystyka

Level samotności

Level samotności

Porozmawiajmy o kole. Kole, które nakręca się samo ciągle i wciąż. A co je nakręca? Samotność i technologia oczywiście. Ale gdzie moja kultura... Najpierw należy się przywitać! A więc witam państwa w XXI wieku. Wieku, w którym człowiek jest sam między ludźmi.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

BBB: Beautiful Bald Barbie

BBB: Beautiful Bald Barbie

Plastikowa zabawka na zawsze zmieniła postrzeganie piękna. Dziś z Facebook’a rusza akcja „Bald Barbie", aby stworzyć lalkę, która doda wiary dzieciom przechodzącym chemioterapię. Czasami tak trudno powiedzieć po prostu - jestem piękna.Plastikowa zabawka na zawsze zmieniła postrzeganie piękna. Dziś z Facebook'a rusza akcja „Bald Barbie", aby stworzyć lalkę, która doda wiary dzieciom przechodzącym chemioterapię. Czasami tak trudno powiedzieć po prostu - jestem piękna.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Trzej Królowie w Jarosławiu

Trzej Królowie w Jarosławiu

6 stycznia będziemy świadkami niespotykanego dotychczas wydarzenia. O godz. 12 z jarosławskich kościołów wyruszy Orszak Trzech Króli. Przemarsz zakończy się na rynku, gdzie na przybyszów będą czekać liczne atrakcje. 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Przedświątecznie po polsku

Przedświątecznie po polsku

Internet i telewizja - wyłączone, w domach panuje cisza oraz spokój, a cała rodzina jest w komplecie. Święta? - zapytasz drogi Czytelniku. Nie. Niedzielne popołudnie. Ostatnia niedziela przed „gwiazdką". Jest rodzinnie i nastrojowo, dosłownie. 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Bożonarodzeniowa siesta

Bożonarodzeniowa siesta

Słodkie lenistwo, zakupowe szaleństwo, zapach wypieków, kolędowanie, rodzinna atmosfera, domowe porządki... „Kevin sam w domu" czy reklama Coca - Coli. Tyle, a nawet więcej skojarzeń dotyczących Świąt Bożego Narodzenia. Każdy ma inne. Banalne czy te bardziej wyszukane, ale swoje. Czas sprawdzić aktualność świątecznych stereotypów. Ruszamy w miasto zapytać Jarosławian z czym kojarzą się im święta i co sprawia, że z niecierpliwością czekają na ich nadejście.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Kulisy szklanego ekranu

Kulisy szklanego ekranu

Stolica, która kojarzy się z tłokiem w autobusach i marketach, korkami na ulicy, hałasem i ogromnymi odległościami. My, odnaleźliśmy jej drugiej oblicze. Miasto jest jak organizm człowieka. Zaś serce Warszawy to wydarzenia, obiekt niezwykle przez nas pożądany.
Nie będziemy opisywać zabytków, o których piszą w podręcznikach, ani poruszać się szlakami wyznaczonymi w przewodnikach. To nie wycieczka rekreacyjna, lecz hardcorowe warsztaty dziennikarskie dla ludzi z pasją. Na naszym celowniku znalazło się medium, którym jest telewizja.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Podzielona jedność

Podzielona jedność

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak to jest być z kimś przez dwadzieścia cztery godziny na dobę? Jak to jest nie mieć ani chwili tylko dla siebie, minimum prywatności? 
Taki jest los bliźniaków syjamskich. Większość z nas nie wyobraża sobie takiego życia. Jednak po przeczytaniu wywiadu z takimi osobami dowiadujemy się, że ich życie nie jest aż tak straszne, jak mogłoby się wydawać.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Walka o duszę Polski

Walka o duszę Polski

Tomasz Terlikowski. Polski dziennikarz, filozof, publicysta, tłumacz, pisarz i działacz katolicki. To m.in. możemy o nim przeczytać w Wikipedii. Jednak zdefiniowanie osoby, a właściwie zjawiska, jakim jest Tomasz Terlikowski przy użyciu tak oczywistych słów jest niemożliwe. W środę, 19 października, przy klasztorze Benedyktynek w Jarosławiu odbyło się spotkanie z „najgorliwszym obrońcą polskiego kościoła".

Czytaj więcej >>>


<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] >>>

Copyright by http://youthvoice.pl - wszelkie prawa zastrzeżone

Aktualności | Szkoły | Galerie | Filmoteka | O nas | Kontakt | eLO RMF | ATOM | RSS | Projekt i wykonanie: Mariusz Kuras, mariushrek[malpa]gmail.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! [Valid Atom 1.0] [Valid RSS]