Publicystyka

Wróg przyjacielem

Wróg przyjacielem

Kim jest dla mnie mój wróg? Znany dziennikarz, Marcin Prokop powiedział: "O wielkości naszej pozycji świadczy ilość naszych wrogów". Chcę zadać sobie kilka pytań, postawić własną diagnozę i przytoczyć słowa tych, których mogę nazwać Wielkimi...

 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Hipokryzja górą

Hipokryzja górą

„Nie krytykuje się i nie sądzi innych ludzi, kiedy samemu jest się pełnym wątpliwości" - to zdanie powinien zachować w pamięci każdy hipokryta... czyli kto? Człowiek, który namawia do przestrzegania pewnych reguł, a tak naprawdę sam je łamie.

 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Chwilowe zabawki

Chwilowe zabawki

Kochamy zwierzęta - nie wszyscy, ale duża część z nas. Uwielbiamy się z nimi bawić, przytulać je i chwalić się nimi przed znajomymi. Niestety, w wielu przypadkach są one traktowane jak maskotki, które po jakimś czasie się nudzą i zostają wymienione na nowe, lepsze. Co się dzieje ze „starymi" przytulankami? W najlepszym wypadku czeka je schronisko, w najgorszym - śmierć.

 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

STOP NIETOLERANCJI

STOP NIETOLERANCJI

Żyjemy w XXI wieku. Co to znaczy? Żyjemy w czasach wszelkiego rodzaju innowacji, żyjemy w świecie technologii, jesteśmy tzw. „digital generation", czyli cyfrową generacją. Wkładamy wtyczkę do kontaktu, wciskamy guzik i mamy łączność z całym światem, „dotykamy" kursywą na szklanym ekranie biednych dzieci z Afryki, wydarzeń z Haiti, festiwalu w Szwecji czy wyborów w Stanach Zjednoczonych. Jesteśmy społeczeństwem generacją, nowym typem ludzi, obdarzonym władzą (prawie boską).

 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

POgłos

POgłos

Mąż Amerykanki, czy rodowity hrabia? O tym, kto zwyciężył w prawyborach dowiemy się już 27 marca. Jest to demokratyczny wybór posłów Platformy Obywatelskiej, czy też zwyczajny unik premiera Donalda Tuska przed odpowiedzialnością za taki wybór? To pytanie zadaje wielu z nas. W prawyborach na kandydata na prezydenta RP, walczyć będzie ze sobą Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski i Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

16-latkowie do urn

16-latkowie do urn

Platforma Obywatelska zamierza udostępnić młodym ludziom, którzy ukończyli 16 lat prawo głosowania w wyborach samorządowych. Jaka jest granica dojrzałości? Czy 16 lat to nie za mało? Czy to może jedynie chwyt przedwyborczy naszych polityków?

 

 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Nie kłam, że kochasz!

Nie kłam, że kochasz!

14 luty - Dzień Zakochanych. Wiele osób w tym dniu powie swojej „drugiej połówce" KOCHAM CIĘ... Czy ktokolwiek zastanawia się nad znaczeniem tego słowa?

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

CYBERPRZEMOC

 CYBERPRZEMOC

Przemoc z użyciem mediów elektronicznych, najczęściej internetu i telefonów komórkowych. Problem ten dotyczy głównie dzieci i młodzieży. Ponad połowa młodych internautów doświadczyła cyberprzemocy!

 

Czytaj więcej >>>


<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] >>>

Copyright by http://youthvoice.pl - wszelkie prawa zastrzeżone

Aktualności | Szkoły | Galerie | Filmoteka | O nas | Kontakt | eLO RMF | ATOM | RSS | Projekt i wykonanie: Mariusz Kuras, mariushrek[malpa]gmail.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! [Valid Atom 1.0] [Valid RSS]