Publicystyka

Amsterdam w Jarosławiu?

Amsterdam w Jarosławiu?

Wielu, w szczególności młodych Polaków, bardzo chętnie przejęłoby kilka praw i zwyczajów od Holendrów. Mnie chodzi raczej o te drugie i to mniej interesujące młodzież, ale za to bardzo korzystne dla zdrowia - o jazdę  rowerami.  Patrząc na beznadziejną sytuację komunikacyjną w  Jarosławiu, nasuwa się myśl, że rowery mogłyby być rozwiązaniem problemów miasta.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

W miejskiej dżungli

W miejskiej dżungli

Być albo nie być - jak mawiał klasyk. Nie wiedział tylko, że rozterki duchowe Hamleta mają dosłowne przełożenie na parkour i freerunning, jedną z najbardziej oryginalnych i skocznych dyscyplin na świecie. Ale spokojnie. Liczba wypadków śmiertelnych nie przekroczyła jeszcze liczby urodzeń.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Wielki powrót

Wielki powrót

Ach, te cudowne lata PRL-u. Któż z nas za nimi nie tęskni? Nie oszukujmy się, słodkie lata 70-te i 80-te to okres krzykliwy i bardzo barwny. To właśnie wtedy swoją burzliwą karierę rozpoczęły szmateksy. Można powiedzieć, że obecnie, w dobie kryzysu, obserwujemy ich wielki powrót na scenę. W czym tkwi ich fenomen?

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Ogniem i kataną

Ogniem i kataną

W Jarosławiu trwają regularne walki. Mniej więcej raz w tygodniu grupa ludzi spotyka się, by walczyć ze sobą na śmierć i życie. I nie są to wierni kibice jarosławskich klubów, ale osoby zafascynowane historią... średniowiecznej Japonii.

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Matkowanie w polityce

Matkowanie w polityce

Matka - dla jednych to centrum wszechświata (patrz - maminsynki), dla pozostałych ktoś jedyny w swoim rodzaju, naprawdę ważny. Ach, te mamusie... Niejedno potrafią za nas załatwić - karcą nikczemnego sześcioletniego złodzieja, który w przedszkolu zawinął nam zabawkę, potrafią wytargać za uszy za złe oceny, przywołują do porządku po kolejnej "udanej" imprezie... Są jak Superman - zawsze na czas przybywają z pomocą.

 

Czytaj więcej >>>


Publicystyka

Podano do stołu

Podano do stołu

Szukasz miejscówy na wieczór ze znajomymi? Pewnie jak zwykle pojawia się problem, co wybrać. Tutaj muzyka, jakiej nie lubisz, tam znowu jedzenie, którego nie toleruje nawet Twój mało wymagający żołądek. Należy przyjrzeć się temu problemowi bliżej, ponieważ jest... bardzo POWAŻNY! I nie piszę tego wcale ironicznie. Człowiek musi wiedzieć, gdzie może się porządnie zrelaksować.

Czytaj więcej >>>


<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37]

Copyright by http://youthvoice.pl - wszelkie prawa zastrzeżone

Aktualności | Szkoły | Galerie | Filmoteka | O nas | Kontakt | eLO RMF | ATOM | RSS | Projekt i wykonanie: Mariusz Kuras, mariushrek[malpa]gmail.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! [Valid Atom 1.0] [Valid RSS]