Publicystyka

"Roztańczone kolędy"

"Roztańczone kolędy"

27 stycznia 2017 roku w Tauron Arena Kraków odbył sie koncert „Betlejem w Krakowie". Cała trasa koncertowa „Betlejem w Polsce" przebiegała w 12 miastach i największych halach koncertowych w Polsce. Zabrzmiały tam piękne kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z całego świata.

Ich znakomita aranżacja, sposób wykonania, a do tego niezwykłe i niepowtarzalne głosy znanych na polskiej scenie artystów oraz zespołu TGD tworzyły niesamowity, jeszcze świąteczny klimat. Zróżnicowany repertuar nie pozwala słuchaczowi nawet na  chwilę znudzenia. Znane polskie kolędy i pastorałki przeplatane były utworami z dalekich krajów w ich rodzimych językach i tanecznych rytmach. Te wywarły szczególne wrażenie. Muzyką i tańcem zostaliśmy przeniesieni w te odległe miejsca.Na koncertach TGD można usłyszeć spokojne, wyciszające pieśni uwielbienia, ale także porywające do śpiewu i tańca gospelowe wykonania. Chór chrześcijan pochodzi z różnych Kościołów i zakątków Polski. Liczy kilkadziesiąt osób, które wychodząc na scenę naprawdę dają czadu. Żyją tym, co robią. Podczas koncertu wokaliści przemieszczają się po scenie, czasem wchodzą w tłum odbiorców. Każdy może poczuć się jednym z kolędujących.

Artyści, którzy dołączyli do trasy koncertowej to: Marika (Marta Kosakowska), Mate.O, Natalia Niemien, Piotr Cugowski oraz Kuba Badach. O ich możliwościach i klasie nie śmiem dyskutować. Zachwyciła mnie szczególnie aranżacja i połączenie kolędy „Nie było miejsca dla Ciebie" z utworem  „Dziwny jest ten świat" w wykonaniu Natalii Niemen. Miałam ciary! Wokalistka niewątpliwie dba o każdy wydobyty dźwięk. Z zachwytem wsłuchiwałam się też w nietuzinkową barwę głosu Piotra Cugowskiego. Nadawał on tradycyjnym kolędom inny wyraz. Marika swoją energią i kobiecością, ciągłym tańcem i śpiewem również pokazywała jak wielką ma wiarę i jak muzyka może cieszyć człowieka.

Kolędy to niezwykłe utwory, które mają działanie terapeutyczne, zbliżają ludzi.  Efekty świetlne, akustyka, nagłośnienie, aranżacja, dynamika, teksty utworów, stroje artystów, brzmienia instrumentów złożyły się na niepowtarzalną i magiczną atmosferę koncertu. Oby takich więcej. Złamanie opłatka z kimś nieznajomym obok poruszyło każde serce.

 

 

                                        Aleksandra Zabłocka

Dodaj do Facebooka! Pochwal sie na Naszej-Klasie! Zmien opis w Gadu-Gadu! (od wersji 8.0)

Dodaj swój komentarz!

Copyright by http://youthvoice.pl - wszelkie prawa zastrzeżone

Aktualności | Szkoły | Galerie | Filmoteka | O nas | Kontakt | eLO RMF | ATOM | RSS | Projekt i wykonanie: Mariusz Kuras, mariushrek[malpa]gmail.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! [Valid Atom 1.0] [Valid RSS]