Sport

Nadzieja umiera ostatnia

Nadzieja umiera ostatnia

Jarosławscy tenisiści stołowi po raz pierwszy zakwalifikowali się do czwórki najlepszych drużyn Polski. Pierwsze spotkanie Kolpingu w play-offach półfinału o drużynowe mistrzostwo Polski Super Ligi odbyło się 22 kwietnia 2013r. w jarosławskim MOSiR. Rywalem Jarosławian był Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Niestety spotkanie zakończyło się wynikiem niekorzystnym dla tenisistów z Jarosławia, 3:0. Nadzieję na awans pozostawia dogrywka planowana na 2 maja.

Parafialny Klub Sportowy Kolping Frac Jarosław reprezentowali kolejno: Wang Zeng-Yi, Vitali Nekhviadovich, Marek Klasek oraz Kamil Dukiewicz (trener, a zarazem zawodnik). Natomiast zawodnikami Dartonu Bogorii Grodziska Mazowieckiego byli: Daniel Górak, He Zhiwen, Robert Floras, Marcin Sankowski. W pierwszym pojedynku rakiety starli Wang Zeng-Yi oraz Daniel Górak. Mimo wyrównanej walki na początku, Jarosławianin uległ Grodziszczaninowi. Pojedynek zakończył się wynikiem 3:0 dla zawodnika Bogorii. Kolejne starcie, to mecz He Zhiwen'a z Vitalijem Nekhaviadoichhem. To spotkanie dostarczyło kibicom zdecydowanie więcej emocji. Po wygranym drugim z rzędu secie Zhiwen'a 11:1, Jarosławianin odpowiedział ostrym atakiem i zmniejszył przewagę w setach rozgramiając Zhiwena 11:9. W końcowym starciu wygrał jednak zawodnik Bogorii wynikiem 3:1. W czasie przerwy między meczami widzowie mieli okazję obejrzeć występ w wykonaniu jarosławskiej grupy akrobatycznej Yclan. Kolejne spotkanie, to starcie Floras- Klasek, które zadecydowało o ostatecznym wyniku play-offu. Zawodnik Kolpingu zawzięcie walczył o każdy punkt, jednak w efekcie mecz zakończył się setowym wynikiem 3:1 dla Bogorii. Końcowy wynik meczu, to wygrana Grodziszczan 3:0.
Widzów nie zaskoczyła przegrana Jarosławian. „Nie było łatwo. Jarosław po raz pierwszy dostał się do Superligi, a Grodzisk, to 4-krotny mistrz Polski."- mówi kibic Kolpingu, Pan Paweł Kowal. Tym razem poprzeczka podniesiona była wysoko. Jak wiadomo, nadzieja umiera ostatnia, więc czekamy na dogrywkę w Grodzisku Mazowieckim, która już 2 maja.

GALERIA ZDJĘĆ

 


Mateusz Zając

 

Dodaj do Facebooka! Pochwal sie na Naszej-Klasie! Zmien opis w Gadu-Gadu! (od wersji 8.0)

Dodaj swój komentarz!

Sonda

Jak często odwiedzasz nasz portal?

Zobacz wszystkie sondy

O portalu

Portal Youthvoice.pl jest tworzony przez młodzież I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu

I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu

Copyright by http://youthvoice.pl - wszelkie prawa zastrzeżone

Aktualności | Szkoły | Galerie | Filmoteka | O nas | Kontakt | eLO RMF | ATOM | RSS | Projekt i wykonanie: Mariusz Kuras, mariushrek[malpa]gmail.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! [Valid Atom 1.0] [Valid RSS]