Sport

Pang Teng rozbroił Kolping

 Pang Teng rozbroił Kolping

PKS Kolping FRAC Jarosław w pierwszym meczu półfinałowym, u siebie, przegrał z działdowskim Dekorglassem 3:1. Głównym ogniwem gości był Peng Tang, znakomity Chińczyk rozprawił się z Robertem Florasem oraz Wangiem Zeng Yi.

W pierwszym meczu sobotniego spotkania zmierzyli się Wang Zeng Yi i Jiri Vrablik. Kibice gospodarzy nie wyobrażali sobie innego scenariusza niż zwycięstwo popularnego „Wandżiego". Vrablik postawił jednak reprezentantowi Polski bardzo ciężkie warunki. Pierwszy gem zakończył się zwycięstwem zawodnika z Działdowa, w drugim natomiast lepiej zaprezentował się Wang, szybko doprowadzając do remisu. Takim samym wynikiem (11:4) jak w gemie drugim zakończył się trzeci i wydawało się, że jarosławianin jest o krok od wygrania pierwszego starcia. Vrablik przebudził się jednak i wygrał czwarte rozdanie 11:9. O zwycięstwie decydować musiał więc gem piąty, którego Wang Zeng Yi zwyciężył 13:11. W drugim starciu Robert Floras podejmował wspomnianego już wcześniej Peng Tanga. W poprzednim meczu w jarosławskiej hali pomiędzy obiema drużynami Floras sensacyjnie zwyciężył renomowanego Chińczyka i trener Dziukiewicz liczył, że młody Polak powtórzy ten sukces. I najwyraźniej Floras ma jakiś sposób na grę z Tangiem, bowiem choć nie udało mu się wygrać urwał zawodnikowi Dekorglasu aż dwa gemy (prowadził nawet 2:1).

O losach spotkania zadecydował jednak mecz trzeci, w którym Bartosz Such mierzył się z Patrykiem Chojnowskim. Porażka jarosławianina mogłaby być brzemienna w skutkach, gdyż w następnym meczu Wang musiał grać z Pang Tengiem. Tak też się stało i Such nie sprostał Chojnowskiemu, przegrywając 3:1 w setach. O pozostanie jarosławian w meczu walczyć musiał Wang Zeng Yi. Ulubieniec jarosławskiej publiczności nie dał rady jednak liderowi Dekorglassu i przegrał 3:0.

Porażka postawiła naszą drużynę w złej sytuacji, bowiem wygrać na wyjeździe w Działdowie będzie bardzo trudno. Drugie spotkanie półfinałowe odbędzie się 20 maja o godzinie 18.00.

PKS Kolping FRAC Jarosław : KS Dekorglass Działdowo 1:3

Wang Zeng Yi : Jiri Vrablik 3:2 (8:11, 11:4, 11:4, 9:11, 13:11)

Robert Floras : Peng Tang 2:3 (8:11, 11:8, 12:10, 8:11, 8:11)

Bartosz Such : Patryk Chojnowski 1:3 (14:16, 11:5, 10:12, 4:11)

Wang Zeng Yi : Peng Tang 0:3 (12:14, 10:12, 6:11)

 

KingJames#23

 

 

Dodaj do Facebooka! Pochwal sie na Naszej-Klasie! Zmien opis w Gadu-Gadu! (od wersji 8.0)

Dodaj swój komentarz!

Copyright by http://youthvoice.pl - wszelkie prawa zastrzeżone

Aktualności | Szkoły | Galerie | Filmoteka | O nas | Kontakt | eLO RMF | ATOM | RSS | Projekt i wykonanie: Mariusz Kuras, mariushrek[malpa]gmail.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! [Valid Atom 1.0] [Valid RSS]