Sport

Pewne zwycięstwo z ostatnimi

Pewne zwycięstwo z ostatnimi

We wtorek tenisiści stołowi Kolpingu rozegrali wyjazdowe spotkanie z Odrą Metraco SA Miękinia. Ostatnia drużyna tabeli, która nie wygrała nawet jednego meczu uległa również jarosławianom 3:1.

Parafianie, którzy ciągle walczyli o jak najwyższą lokatę we Wschodzący Białystok Superlidze, mogą być już pewni 3 miejsca, gdyż w spotkaniu z Odrą zdobyli pełną pulę punktów. Dobre informacje napłynęły do Jarosławia również z Komitetu Olimpijskiego. „Wandżi", któremu nie udało zakwalifikować się poprzez turnieje kwalifikacyjne znalazł się w rankingu najlepszych zawodników, którym nie udało się zakwalifikować i dostał promocję na Igrzyska Olimpijskie.

Pierwsze starcie wtorkowego pojedynku rozegrało się pomiędzy Piotrem Chodorskim, liderem gospodarzy i Bartoszem Suchem. Niespodziewanie wygrał ten pierwszy 3:1. Podrażnionym jarosławianom już w 2 meczu ulgę przyniósł Wang Zeng Yi, łatwo rozprawiając się z Michałem Bańkoszem 3:1. Po trzecim starciu na prowadzenie wyprowadził pomarańczowo-czarnych Robert Floras również wygrywając w stosunku 3:1 tym razem z Nestorem Wasylkowskim. W czwartym pojedynku rozpędzony Chodorski podjął Wanga Zeng Yi. Pierwszy gem zakończył się sukcesem zawodnika Odry Metraco, który wygrał z Wangiem 11:5. W drugim reprezentant Polski odgryzł się i zwyciężył do 7, a w trzecim zdołał wyjść na prowadzenie, wygrywając gema do 6. Chodorski nie poddał się jednak i doprowadził do wyrównania. Lider gości w 5 gemie zapewnił jednak zwycięstwo jarosławianom, zwyciężając 11:9. Była to ostatnia kolejka sezonu regularnego polskiej Superligi tenisa stołowego. PKS Kolping Frac Jarosław uplasował się na 3 miejscu i w play-off zmierzy się  z Dekorglassem Działdowo. W drugiej parze ASTS „Olimpia-Unia" Grudziądz, która zajęła 1 miejsce w tabeli, walczyć będzie z 3S Polonią Bytom. Największym przegranym rundy zasadniczej jest natomiast Dartom Bogoria, która zajęła 5 miejsce w tabeli, mimo że w swoim składzie posiada m.in. Oh Sang Euna.

Pierwszy mecz z Dekorglassem jarosławianie rozegrają 14 maja o godzinie 15 u siebie.  Warto dodać również, że Parafialny Klub Sportowy poczynił już wzmocnienia w kontekście kolejnego sezonu. W Jarosławiu zagra bowiem Gustavo Tsuboi. Brazylijski tenisista w obecnym sezonie grał w niemieckiej Bundeslidze, dwukrotnie występował już na Igrzyskach Olimpijskich i grać będzie również w Rio.

LKS Odra Metraco SA Miękinia : PKS Kolping Frac Jarosław 1:3                                                                            

Piotr Chodorski : Bartosz Such 3:1 (8:11, 13:11, 18:16, 11:5)

Michał Bańkosz : Wang Zeng Yi 1:3 (11:13, 9:11, 11:8, 10:12)

Nestor Wasylkowski : Robert Floras 1:3 (5:11, 7:11, 11:9, 2:11)

Piotr Chodorski : Wang Zeng Yi 2:3 (11:5, 7:11, 6:11, 11:8, 9:11)

 

KingJames#23

Dodaj do Facebooka! Pochwal sie na Naszej-Klasie! Zmien opis w Gadu-Gadu! (od wersji 8.0)

Dodaj swój komentarz!

Copyright by http://youthvoice.pl - wszelkie prawa zastrzeżone

Aktualności | Szkoły | Galerie | Filmoteka | O nas | Kontakt | eLO RMF | ATOM | RSS | Projekt i wykonanie: Mariusz Kuras, mariushrek[malpa]gmail.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! [Valid Atom 1.0] [Valid RSS]