Sport

Radymno rozgromiło Jarosław

Radymno rozgromiło Jarosław

Budowlanka (ZSBiO), ZSO Radymno, Kopernik (I LO) oraz Mechanik (ZSTiO) -  to właśnie te drużyny spotkały się 14 stycznia w hali sportowej I LO im. Mikołaja Kopernika, by walczyć o zwycięstwo w zawodach powiatowych koszykówki dziewcząt, a tym samym zapewnić sobie awans do rozgrywek rejonowych.

Pierwszy mecz o wejście do finału stoczyły dziewczyny z Budowlanki z reprezentantkami Ogólniaka w Radymnie. Po kilku minutach meczu widać było, że Budowlanka nie ma -żadnych szans na zwycięstwo. W sumie zdobyła 9 punktów, 1 wykorzystany faul i 8 punktów z „dwójek". Niestety okazało się to niewystarczające, żeby zbliżyć się do licealistek z Radymna. Wynik meczu to 9:26.

Kilka minut później na boisku, przy wspaniałym dopingu kibiców, pojawiły się dziewczyny z Kopernika. Po drugiej stronie boiska ustawiły się zawodniczki z Mechanika. Na początku meczu ciężko było powiedzieć, kto ma większe szanse na wygraną, jednak po 2 kwarcie piłka wpadała już praktycznie tylko do kosza dziewczyn z Mechanika. Końcowy wynik 5:13.

Z dwóch pierwszych meczy odpadły dziewczyny z Budowlanki i Mechanika i to właśnie one spotkały się w meczu o 3 miejsce. Dziewczyny z Budowlanki dały z siebie wszystko, rozniosły w proch zespół z Mechanika (który w całym meczu zdobył tylko 6 punktów) wygrywając 32:6.

Walkę o awans do zawodów rejonowych stoczyły dziewczyny z Radymna z „gospodyniami", czyli zawodniczkami ILO. Początek meczu był bardzo wyrównany, pod koniec pierwszej kwarty reprezentantki Radymna prowadziły tylko jednym punktem. W kolejnych kwartach (mimo wielkich starań dziewczyn z ILO) Radymno już tylko powiększało swoją przewagę, a mecz zakończył się wynikiem 12:23 dla zespołu z Radymna.

Miejsca:

I - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Radymnie (awans do rejonu)

II - ILO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu

III- Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących

IV- Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

 

Michał Pilch

Dodaj do Facebooka! Pochwal sie na Naszej-Klasie! Zmien opis w Gadu-Gadu! (od wersji 8.0)

Dodaj swój komentarz!

Zobacz archiwalne komentarze

Sonda

Jak często odwiedzasz nasz portal?

Zobacz wszystkie sondy

O portalu

Portal Youthvoice.pl jest tworzony przez młodzież I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu

I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu

Copyright by http://youthvoice.pl - wszelkie prawa zastrzeżone

Aktualności | Szkoły | Galerie | Filmoteka | O nas | Kontakt | eLO RMF | ATOM | RSS | Projekt i wykonanie: Mariusz Kuras, mariushrek[malpa]gmail.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! [Valid Atom 1.0] [Valid RSS]