Sport

Radymno rozgromiło Jarosław

Budowlanka (ZSBiO), ZSO Radymno, Kopernik (I LO) oraz Mechanik (ZSTiO) -  to właśnie te drużyny spotkały się 14 stycznia w hali sportowej I LO im. Mikołaja Kopernika, by walczyć o zwycięstwo w zawodach powiatowych koszykówki dziewcząt, a tym samym zapewnić sobie awans do rozgrywek rejonowych.

Pierwszy mecz o wejście do finału stoczyły dziewczyny z Budowlanki z reprezentantkami Ogólniaka w Radymnie. Po kilku minutach meczu widać było, że Budowlanka nie ma -żadnych szans na zwycięstwo. W sumie zdobyła 9 punktów, 1 wykorzystany faul i 8 punktów z „dwójek". Niestety okazało się to niewystarczające, żeby zbliżyć się do licealistek z Radymna. Wynik meczu to 9:26.

Kilka minut później na boisku, przy wspaniałym dopingu kibiców, pojawiły się dziewczyny z Kopernika. Po drugiej stronie boiska ustawiły się zawodniczki z Mechanika. Na początku meczu ciężko było powiedzieć, kto ma większe szanse na wygraną, jednak po 2 kwarcie piłka wpadała już praktycznie tylko do kosza dziewczyn z Mechanika. Końcowy wynik 5:13.

Z dwóch pierwszych meczy odpadły dziewczyny z Budowlanki i Mechanika i to właśnie one spotkały się w meczu o 3 miejsce. Dziewczyny z Budowlanki dały z siebie wszystko, rozniosły w proch zespół z Mechanika (który w całym meczu zdobył tylko 6 punktów) wygrywając 32:6.

Walkę o awans do zawodów rejonowych stoczyły dziewczyny z Radymna z „gospodyniami", czyli zawodniczkami ILO. Początek meczu był bardzo wyrównany, pod koniec pierwszej kwarty reprezentantki Radymna prowadziły tylko jednym punktem. W kolejnych kwartach (mimo wielkich starań dziewczyn z ILO) Radymno już tylko powiększało swoją przewagę, a mecz zakończył się wynikiem 12:23 dla zespołu z Radymna.