Sport

W pierwszej kolejce PlusLigi rzeszowianie górą!

W pierwszej kolejce PlusLigi rzeszowianie górą!

Po inauguracyjnym meczu nowego sezonu, który odbył się w Warszawie, trzy punkty przypadły Asseco Resovii Rzeszów. Wicemistrzowie Polski pokonali gospodarzy 3:0.

Spotkanie pewnym uderzeniem rozpoczął Perrin. Od początku lepiej radziła sobie Resovia, która wykazywała się zdecydowanie większą skutecznością w ataku. W polu serwisowym jako pierwszy zapunktował Rossard, a złą passę AZS-u efektywnym rozegraniem przez środek przerwał Zagumny. Rzeszowianie stopniowo zwiększali swoją przewagę, uniemożliwiając Politechnice odrobienie strat. Chwilowy przestój wicemistrza Polski nie wpłynął na zmianę układu sił w tym secie.

Na początku drugiego seta Ivović szybko zreflektował się po podwójnym odbiciu, bezpośrednio odpowiadając mocnym atakiem. Gospodarzom trudno było okiełznać dominującą Resovię, która dość często korzystała z piłek przechodzących z drugiej strony boiska, dokładając oczka na swoje konto. Oba zespoły nie popisały się serią zepsutych zagrywek. Warszawiacy odbili się w końcówce partii, doprowadzając nawet do wyniku 24:22, jednak druga partia padła ostatecznie łupem gości.

O dziwo, trzecia odsłona rozpoczęła się zbytnią dekoncentracją Rzeszowian, co spowodowało prowadzenie AZS-u 4:1. Resovia, wyraźnie ospała, straciła na skuteczności w przyjęciu i wykańczaniu akcji. Politechnika ciągle umykała przeciwnikom przewagą dwóch/trzech oczek. Wicemistrzowie Polski starali się przejąć stery regularnie niwelując straty, jednak o wiele słabsza gra w tej partii nie pomagała w wyjściu na prostą. Niezwykle nerwowa i wyrównana końcówka seta zakończyła się pomyślnie dla Resovii.

MVP: Thibault Rossard

ONICO AZS Politechnika Warszawska - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (15:25, 22:25, 23:25)

AZS: Smoliński, Zagumny, Wrona, Samica, Filip, Łapszyński, Olenderek (libero) oraz Kwolek, Świrydowicz
RESOVIA: Nowakowski, Perrin, Ivović, Rossard, Drzyzga, Możdżonek, Wojtaszek (libero) oraz Lemański, Dryja, Winters

http://siatkowka24.pl/w-pierwszej-kolejce-plusligi-rzeszowianie-gora/ 

Dominika Perykasza 

 

Dodaj do Facebooka! Pochwal sie na Naszej-Klasie! Zmien opis w Gadu-Gadu! (od wersji 8.0)

Dodaj swój komentarz!

Sonda

Jak często odwiedzasz nasz portal?

Zobacz wszystkie sondy

O portalu

Portal Youthvoice.pl jest tworzony przez młodzież I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu

I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu

Copyright by http://youthvoice.pl - wszelkie prawa zastrzeżone

Aktualności | Szkoły | Galerie | Filmoteka | O nas | Kontakt | eLO RMF | ATOM | RSS | Projekt i wykonanie: Mariusz Kuras, mariushrek[malpa]gmail.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! [Valid Atom 1.0] [Valid RSS]