Wydarzenia

"Talent do rozmowy"

"Talent do rozmowy"

Ciągle uśmiechnięta, radosna i pozytywnie zakręcona. Nie dość, że wspaniała osoba to jeszcze świetna dziennikarka. 22 kwietnia naszą szkołę odwiedziła redaktorka Polskiego Radia Rzeszów, absolwentka „Kopernika" - Bernadeta Szczypta.

Pani Bernadeta zawitała do nas po raz drugi w tym roku szkolnym i tak jak za pierwszym razem przekazała nam ogrom wiedzy „radiowej". Z charakterystyczną dla siebie pogodą ducha powtórnie udowodniła, że praca w radiu nie jest ani trochę nudna i można mieć z niej wiele uciechy, a przede wszystkim satysfakcji z każdego wypowiedzianego do mikrofonu słowa, przeprowadzonego wywiadu lub własnej audycji. Tym razem mogliśmy zobaczyć p. Bernadetę w akcji wraz z tegorocznymi maturzystami. Trzecioklasiści mieli za zadanie powiedzieć kilka słów o zbliżającej się maturze i ich odczuciach przed napisaniem „najważniejszego egzaminu w życiu", na potrzeby jednej z audycji p. Szczypty.Uczniom spiętym i zdenerwowanym mówieniem do mikrofonu pani redaktor fantastycznie rozładowała emocje swoim niepowtarzalnym talentem do...... rozmowy - bo jak się okazało umiejętna wymiana zdań to nie lada sztuka.

Później to my powiedzieliśmy do mikrofonu kilka słów o klasie dziennikarskiej i sposobie jej działania, możliwościach i warsztatach. Na koniec spontanicznie powstał pomysł stworzenia nowej, krótkiej audycji na łamach Polskiego Radia Rzeszów. Postanowiliśmy wspólnie z p. Bernadetą zaaranżować pionierskie pasmo w którym będziemy zachęcali młodych ludzi (i nie tylko) do........ czytania lektur! Stwierdziliśmy, że nie każda lektura jest taka zła, a większość z nich zasługuje na uwagę, ponieważ wbrew uczniowskich stereotypów niosą bardzo wartościowe treści.

Chociaż warsztaty dopiero się skończyły, już omówiliśmy się na następne spotkanie, które odbędzie się za niecały miesiąc - 18 maja.

Audycja z uczniami naszej szkoły zostanie wyemitowana 1 maja o godz. 10:10, oczywiście w Polskim Radiu Rzeszów.

 

 

Dodaj do Facebooka! Pochwal sie na Naszej-Klasie! Zmien opis w Gadu-Gadu! (od wersji 8.0)

Dodaj swój komentarz!

Sonda

Jak często odwiedzasz nasz portal?

Zobacz wszystkie sondy

O portalu

Portal Youthvoice.pl jest tworzony przez młodzież I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu

I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu

Copyright by http://youthvoice.pl - wszelkie prawa zastrzeżone

Aktualności | Szkoły | Galerie | Filmoteka | O nas | Kontakt | eLO RMF | ATOM | RSS | Projekt i wykonanie: Mariusz Kuras, mariushrek[malpa]gmail.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! [Valid Atom 1.0] [Valid RSS]