Wydarzenia

Warsztaty o wszystkim

Warsztaty o wszystkim

Miało być o poważnych konsekwencjach prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Zapowiadało się nudno i nieciekawie. Ale nic z tych rzeczy, bo spotkanie niespodziewanie obrało inny kierunek rejsu.

Początek spotkania zorganizowanego dla młodzieży w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu rozpoczął się zgodnie z planem 17.11.11 o godz. 14.00 przedstawieniem grupy teatralnej „Plaster". Puentą trwającego ok. 15 min. występu było stwierdzenie, że społeczeństwo nieświadome tragicznych skutków wypadku, zgadza się na prowadzenie pojazdów po spożyciu napojów alkoholowych.Miałam niestety wrażenie, że nie wszyscy do końca zrozumieli celu i sensu tego widowiska, co wskazywały śmiechy i rozmowy, które w tym momencie były nie na miejscu.

Po tej krótkiej, choć bardzo przekonującej I części przyszła kolej (jak to zwykle bywa) na część II. Ta była owiana tajemnicą i wywołała szmer na sali, gdy poproszono o wyjście ze spotkania osoby dorosłe wraz z nauczycielami. Jak się później okazało miało to nam pomóc w rozluźnieniu się podczas rozmowy z Panem Michałem Pozdałem (specjalista do spraw profilaktyki społecznej) i Panią Małgorzatą Ohme (psycholog rozwojowy, psychoterapeuta dziecięcy i rodzinny), którzy poprowadzili warsztaty „Strefa młodzieży SWPS". Było to spotkanie dla licealistów na temat seksualności i dojrzewania.

Nasze piękne miasto odwiedził również dziennikarz TVN Bartosz Węglarczyk. Mimo, że uchodzi za wygadanego, tym razem był milczący. Z jego wypowiedzi dowiedzieliśmy się jedynie, że Pani Kinga Rusin w życiu prywatnym jest całkiem inną osobą niż tą, którą kreuje w mediach. Padły takie przymiotnik jak: miła, ciepła, pracowita, serdeczna...

Spotkanie było bardzo ciekawe, chwilami nawet i śmieszne. Trwało jednak zaledwie godzinę i z tego powodu wielu słuchaczy wyszło zawiedzionych. Nic tylko czekać na kolejne takie warsztaty.

Klaudia Dinh Manh

 

Dodaj do Facebooka! Pochwal sie na Naszej-Klasie! Zmien opis w Gadu-Gadu! (od wersji 8.0)

Dodaj swój komentarz!

Copyright by http://youthvoice.pl - wszelkie prawa zastrzeżone

Aktualności | Szkoły | Galerie | Filmoteka | O nas | Kontakt | eLO RMF | ATOM | RSS | Projekt i wykonanie: Mariusz Kuras, mariushrek[malpa]gmail.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! [Valid Atom 1.0] [Valid RSS]